wtorek, 5 grudnia 2017

Masaże z 4 stron świata i 6 kontynentów - część 3



Każdy kontynent posiada swoją specyficzną i charakterystyczną medycynę naturalną oraz formy terapii oparte na masażach. Nawet kraje określane jako „zacofane” lub „bezludne” posiadają wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie, która służyć może obecnie ludziom z całego świata.


 
Masaże Afryki

Refleksoterapia - W 1983 r. za sprawą Inge Dougans powstała w Johannesburgu Międzynarodowa Akademia Refleksologii i Terapii Meridianowej . Jej założycielka – Inge Dougans, urodziła się i zdobyła wykształcenie w Danii. Jej kariera zawodowa w dziedzinie refleksologii rozpoczęła się w kwietniu 1981 r. w Kopenhadze, gdy uzyskała dyplom zawodowego refleksologa. Tego samego roku Dougans wyemigrowała do Republiki Południowej Afryki. Tam otworzyła prywatną klinikę refleksoterapii stóp. W roku 1983 r. rozpoczęła prowadzenie kursów z zakresu refleksologii, co dało podwaliny do powstania pierwszej na świecie szkoły refleksologii uwzględniającej chińską teorię meridianów.
Pionierskie podejście w łączeniu „poglądów Zachodu” oraz dalekowschodniej teorii meridianów i Pięciu Elementów spowodowało, że szkoła zdobyła sobie wysoką międzynarodową reputację. Szkoła specjalizuje się w kursach refleksologii (reflektorycznego masażu stóp), wykorzystując filozofię medycyny chińskiej.
Inge kontynuuje nauki Eunice Ingham oraz Fizgeralda z zakresu manualnej pracy kciukiem po stopach, a także dłoniach.

Masaż afrykański autorstwa Francka Alexisa jest zainspirowany tradycyjnymi technikami masażu: Digui Saloli i masażem berberyjskim, które wywodzą się z Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Kamerunu. Masaż obejmuje całe ciało, a składa się z ruchów głaszczących, ugniatających, rozciągających oraz ruchów typowych dla masaży afrykańskich jak drenaż bamilikè.

Masaże Australii i Oceanii
Ma-Uri - masaż wywodzący się z Polinezji. Rytualny maoryski zabieg, którego tajniki przekazywane są drogą inicjacji z pokolenia na pokolenie. Tajemnica
działania masażu kryje się w duchowej energii i tańcu. Masażysta nie przypisuje sobie uzdrowicielskich mocy, ponieważ tylko masuje tańcząc, a osoba masowana uzdrawia się sama, jeśli tego oczywiście pragnie (czasem wygodniej jest chorować, by wzbudzić zainteresowanie własną osobą lub uciec od problemów ).
Masaż MA-URI jest bardzo piękną metodą, pełną współczucia i gracji (podobną do hawajskiego tańca HULA), ale jednocześnie niesie ze sobą wyzwania i prowokuje (podobnie jak w HAKA - maoryski taniec energetyzujący) do konfrontowania się z wszelkimi nierozwiązanymi problemami, których się trzymamy, z naszym samozadowoleniem i uzależnieniami.
Masaż MA-URI jest skuteczną metodą pracy przy:
•    Stresie i negatywnych emocjach zapisanych w naszym organizmie
•    Pomaga przy dolegliwościach układu mięśniowego, stawowego i kostnego
•    Reguluje przemianę materii i krążenie krwi
•    Oczyszcza organizm z toksyn
•    Równoważy półkule mózgowe, dzięki czemu wspomaga leczenie dysleksji, dysgrafi oraz zaburzeń mowy u dzieci
•    Skuteczny w stanach przemęczenia, wyczerpania czy rekonwalescencji
Masaż przywraca naturalny przepływ energii życiowej płynącej przez ciało i usuwa istniejące blokady emocjonalne i mentalne, obdarowując nas równowagą i harmonią w organizmie. Pozwólmy sobie na doświadczenie starego rytuału oraz miłości, którą obdarza nas wszechświat.

Wyspy Oceanii - szamani z Papui podczas ceremonii uzdrawiających używali dużych liści, wierząc, że mają one delikatne właściwości masujące i wypędzające złe duchy choroby z ciała pacjenta. Na wyspie Fidżi masaż od zamierzchłych czasów jest tam tradycją rodzinną, wykonuje się go stopami, na gołe ciało, przy użyciu olejku z kokosa.



Masaż Aborygeński -Aborygeni, rdzenna ludność Australii, przybyła tam prawdopodobnie z Azji, i prowadziła koczowniczy tryb życia. Podczas ceremonii plemiennych corroborres, pieśniami, muzyką i tańcem przekazywali z pokolenia na pokolenie opowieści o przeszłości ich kultury. Masaż u Aborygenów sprowadzał się do wyrzucania (wypchnięcia) z ciała demona lub złego ducha przez czubek głowy. 

Pe-Lo-Ha – masaż ten pochodzi z Australii, jego autorem jest  Pielgrzym Miłości - Alan Earle.  PeLoHa jest masażem energetycznym, niosącym Pokój, Miłość i Harmonię. Zawiera elementy masażu klasycznego, polinezyjskiego, shiatsu, techniki Bowena, refleksologii, akupresury, polarity, pracy z czakrami, Reiki.
Masaż oczyszcza pamięć komórkową ciała z traumy, udrażnia kanały energetyczne z jednoczesnym usunięciem negatywnej energii poza organizm.
Podczas masażu pacjenci odczuwają błogostan, a po zabiegu niezwykłą lekkość.  Poprawia się jakość snu, samopoczucie, zwiększa się pewność siebie oraz otwartość na zmiany.
Masaż PeLoHa jest szczególnie zalecany przy leczeniu stanów lękowych, zaburzeń nerwowych, depresji, moczeń nocnych, schorzeń układu pokarmowego, dolegliwości serca, alergii oraz chorób kobiecych.
Jest to niezwykle delikatny, ale silnie działający masaż - stwarza przestrzeń do samouzdrawiania organizmu, daje poczucie bezpieczeństwa, otwiera na radość.
Brak przeciwwskazań do jego wykonywania, jest polecany wszystkim (również dzieciom, kobietom w ciąży, niepełnosprawnym). 

*
masz pytania? 
willaludka@gmail.com  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Domowe kosmetyki do stóp cz.2. peelingi i kremy

 Jak zadbać o nasze stopy latem. Poznaj domowe sposoby na peelingi do stóp i domowe kremy odżywiający i nawilżający.