piątek, 7 lutego 2020

Akupresura wibracyjna stóp


Akupresura wywodzi się z medycyny Chińskiej, a jej uzdrawiające, czyli usuwające przyczyny chorób działanie, udowodniono w przypadku ponad 200 schorzeń. Tradycyjnie stosowana polega na masażu uciskowym poszczególnych punktów stopy, gdzie mieści się system receptorów odpowiadający organom ludzkim. Tutaj używamy zamiast rąk – kamertonów punktowych.




Technika ta nie tylko przywraca zdrowie, ale poprawia samopoczucie, zwiększając energię życiową i siły obronne organizmu. Oddziałuje na wszystkie narządy wewnętrzne, lecząc choroby lub profilaktycznie stosowana – poprawia ich wydolność. Zastosowana tutaj naturalnie silna wibracja fali dźwiękowej powoduje szybsze i głębsze oraz przyjemniejsze działanie uzdrawiające niż akupresura tradycyjna. 

OPIS TECHNIKI AKUPRESURY WIBRACYJNEJ

Bierzemy do ręki jeden z punktowych kamertonów, przy czym kierujemy się powyższymi informacjami na ich temat. Chwytamy dowolny OT na nóżkę kciukiem i palcem środkowym, a dla komfortu palec wskazujący przeplatamy przez wyżłobione w nim półkole. Teraz aktywujemy wybrany kamerton OT za pomocą uderzenia w miejsce pod kciukiem wnętrzna drugiej dłoni lub udo. Następnie przykładamy jego nóżkę do receptora na stopie. Kierujemy się punktami na mapie stóp. Zawsze zaczynamy od nogi lewej, a pracujemy na obu. Niektóre receptory nie powtarzają się na jednej i drugiej stopie.
Pamiętać należy o przestrzeganiu zasad, jak na przykład tej, że od sprawności nerek zależy usuwanie toksyn z organizmu, zatem dopiero po usprawnieniu pracy nerek i pęcherza można w ogóle przejść do innych punktów. W przypadku pominięcia wcześniej receptora nerek, toksyny wydobywające się z wątroby nie mają ujścia i stale znajdują się w obiegu limfy. Technika więc powinna zawierać Punty:

 

1.      Nerki 3 min., nadnercza + przewód moczowy 1 min., pęcherz moczowy 3 min=ok. 7 minut
2.       Głowa 2 min., kark 1 min. – ok. 3 min
3.       3. Żołądek, trzustka i splot słoneczny 2 min., śledziona na lewej, wątroba na prawej 1 min., = ok. 4 minuty
4.       3 punkty limfatyczne ok. 2 min. na punkt = 6 minut
5.       Do wolny interesujący nas receptor ok. 5-10 minut

Przy cięższych schorzeniach czas można wydłużyć do 15 minut na punkt, wykluczając te najbardziej wrażliwe jak wątroba, serce, głowy i kręgosłupa gdzie nie przekraczamy 5 minut. Najlepiej jest działać na podane punkty nóg i pełną sesję ok. 30-40 minut dziennie, chociaż w stanach bardzo ostrych czas ten może się nawet chwilowo podwoić czy potroić.



Jeśeli bardzo zależy nam na skróceniu czasu, to po 1-2 pełnych wykonaniach techniki można pominąć podpunkt 2 i 3. W przypadku stanów zapalnych należy stosować tę technikę kilka razy dziennie po ok. 10 min., poświęcając na każdy receptorok. 2 min. 

W chorobach nowotworowych poleca się czas podany dla oby stóp:
1.       Nerki – 15 minut, 5 min nadnercza – moczowód, 15 – pęcherz moczowy
2.       3 punkty limfatyczne 30 minut łącznie
3.       Chory narząd 5-10 minut a jeśli jest to krew lub kości – punkt śledziony

Przeciwskazania: rany, skaleczenia skóry, ciąża, niewydolność serca ciężkie choroby krążenia krwi


Rokowania: efekt leczniczy może pojawić się od razu lub po kilku dniach, tygodniach, a nawet miesiącach, w zależności od rodzaju schorzenia, jego stanu przewlekłego, czy uwarunkowań genetycznych oraz stanu umysłu i ducha

Reakcje możliwe po terapii: uczucie gorąca, wzrost lub spadek temperatury, opuchlizny w miejscu zadziałania i wzdłuż kanałów limfatycznych, opuchnięcie nadgarstków, odblokowanie wcześniej nie aktywnego punktu, co może dzięki aktywacji przynieść ból w obrębie receptora oraz wzmożony ból narządu, uwidocznienie żył i lekkie ich powiększenie, niebieskie plamki lub sińce, zaciemnieni i wzmożone wydalanie moczu.

Pamiętać należy, że wszystkie te niezbyt przyjemne efekty są wyłącznie reakcjami przejściowymi i nie powinno się przerywać zabiegów. Świadczą one jedynie o tym, że organizm podjął trud wydalania substancji toksycznej i złogów. Do czasu, gdy używane receptory będą mocno bolesne, świadczy to o chorobie.


*


Barbara Romanowska „Muzykoterapia dogłębna – komórkowa”, Studio Astropsychologii, Gdańsk 2006



*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Domowe kosmetyki do stóp cz.2. peelingi i kremy

 Jak zadbać o nasze stopy latem. Poznaj domowe sposoby na peelingi do stóp i domowe kremy odżywiający i nawilżający.