poniedziałek, 12 listopada 2018

Masaż stóp od... dłoni strony

Prosty, niezobowiązujący gest, mógł mieć wiele znaczeń w zależności od czasu trwania, mocy, adresata... Towarzyszy nam od pierwszych chwil naszego życia, aż do ostatnich, w chwilach radości, smutku, cierpienia. Dodaje sił, wspiera, pociesza, wyraża uznanie - uścisk dłoni.

W nasztch dłoniach tkwi niezwykła siła. Mówi się żartobliwie o dłoniach, które leczą. Jednak nie bez powodu. Według starożytnych nauk dłonie są źródłem energii, którą osoby wtajemniczone mogą przekazywać innym.

Dłonie to wyjątkowe części ciała, które potrafią wiele powiedzieć o ich właścicielu. Wiadomości z zakresu medycyny i socjologii dostarcza nam ich kształt, wielkość, obecność znamion, ran, blizn, zmarszczek - czyli jakość skóry, a także paznokci. Wiedza w tym zakresie pozwoli dowiedzieć się z kim mamy do czynienia patrząc jedynie na te niewielskie w porównaniu do całości ciała jego części. 

Wiele mówi się o manipulowaniu dłońmi, poruszaniu nimi z punktu widzenia psychologii. Są one jednym z podstawowych elementów branych pod uwagę przy ocenie mowy ciała. Każdy z nas słyszał również o "rybim" uścisku, który nie wróży dobrze w biznesowych spotkaniach.

Z punktu widzenia kultury, religii to dłonie wyrażają nasz profil społeczny. Pierścionki i obrączki - symbole władzy, wierności, miłości spoczywają na dłoniach właśnie.

Dłonie w prawie to symbol naszej decyzji i woli gdy zakładamy obrączkę, lub niewoli gdy zakładane nam są kajdanki. 

Wróżbici z dłoni czytali przyszłość.

Dzięki dłoniom możemy pracować, wykuwać nasz los każdego dnia.

Cały nasz świat jest w dłoniach gdy trzymamy dłoń kogoś bliskiego.


Starożytne nauki Chin, Japonii w dłoniach odnalazły szlaki przepływy energii - w formie meridianów, a także podobnie jak w przypadku głowy i twarzy - mikromapy człowieka.

W Chińskiej medycynie szczególnie duże znaczenie mają palce dłoni w których biorą swój początek lub koniec meridiany:


Np. meridian jelita cienkiego i grubego rozpoczyna się w dłoni, a meridian płuc się kończy.

Nadgarstki z kolei służą od 5 tysięcy lat do określania pulsów, które z kolei informują o jakości naszego ciała i jego poszczególnych organów.


Japoński masaż SU JOK oparty jest na medycynie chińskiej. SU oznacza dłoń a JOK - stopę. Metoda ta została opracowana przez mistrza Park Jae Woo. Polega ona podobnie jak w przypadku masażu OZS oraz refleksoterapii na systemie minimap człowieka, które zlokalizowane są na dłoniach i na poszczególnych palcach. Te minimapy - minisystemy pozwalają w każdej chwili nawiązać kontakt z chorą lub źle funkcjonująca w danym momencie częścią ciała i poprzez właściwy ucisk zastosować terapię, dzięki której wszelkie dolegliwości mijają.

Na wewnętrznej stronie dłoni zlokalizowany jest obszar odpowiadający wewnętrznym organom człowieka, a na zewnętrznej - obszar odpowiadający szkieletowi i nerkom.


W tych osobliwych mapach nogi i stopy odpowiadają trzeciemu i czwartemu palcowi dłoni zarówno lewej jak i prawej.

Stawy palców to odpowiednio (od strony dalszej do bliższej):
pierwszy - staw skokowy
drugi - staw kolanowy
trzeci - staw biodrowy.
Nasza stopa zlokalizowana jest w pierwszym paliczku trzeciego i czwartego palca. Jej przednia część jest od strony paznokcia, a tylna od strony "poduszeczki" pierwszego paliczka.


W terapii SU JOK oprócz masażu i ucisków wykorzystuje się naturalne i sztuczne "masażery". Do naturalnych należą nasiona, przyprawy, a do sztucznych specjalne magnesy oraz pierścienie w różnych kolorach. 

Nasiona układa się w odpowiednich miejscach wymagających terapii na kilka minut, a nawet godzin, czy dni w zależności od potrzeb, podobnie jak magnesy, natomiast pierścienie używa się od kilku do kilkunastu minut, po czym zdejmuje.

W terapii można wykorzystywać także kolorowe flamastry, igły, a także gumki.

Mikrosystemy znajdują się również na stopach. Jednak z uwagi na lepszą dostępność i łatwość stosowania terapii częściej wykorzystuje się dłonie.

Zatem gdy mamy problem z nogami i stopami możemy wykonać szybki masaż trzeciego i czwartego palca dłoni i poczekać na efekty. Pojawią się już po chwili.

W przypadku zmęczonych dłoni, warto podobnie jak w przypadku stóp zrobić im kąpiel w wodzie z solą i chlorkiem magnezu. Będą nam za to wdzięczne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Domowe kosmetyki do stóp cz.2. peelingi i kremy

 Jak zadbać o nasze stopy latem. Poznaj domowe sposoby na peelingi do stóp i domowe kremy odżywiający i nawilżający.